Od 2014 roku działam w Stowarzyszeniu Wspólnota Świdnicka. Tę organizację reprezentowałem w Radzie Miasta Świdnik (2014-2018), a od 2018 roku z jej ramienia zasiadam w Radzie i Zarządzie Powiatu. Nasze hasło wyborcze sprzed kilku lat „Jesteśmy z Wami nie tylko w czasie wyborów” jest jak najbardziej adekwatne w odniesieniu do członków naszego Stowarzyszenia.

Działalność społeczna Wspólnoty w mieście i na terenie powiatu świdnickiego trwa już od ponad 20 lat. Stawiamy na działania oddolne i ukierunkowane na konkretnego człowieka. Takie imprezy, jak: Biegi Niepodległości, Zielone Dni Świdnika, Bezpieczne Wakacje, Papieski Dzień Rodziny czy Orszak Trzech Króli gromadzą liczne rzesze mieszkańców Świdnika, a nawet regionu, którzy aktywnie w nich uczestniczą.

Organizacja tych wydarzeń wymaga wielkiego zaangażowania i poświęcenia dużej ilości prywatnego czasu kosztem rodziny czy spraw osobistych. Aby dobrze przygotować imprezę, musimy czynić wiele starań, by pozyskać środki finansowe od sponsorów, otrzymać szereg zezwoleń (np. od policji), zachęcić nauczycieli oraz młodzież szkolną  do współpracy i podjęcia wolontariatu. Konieczna jest także konkretna praca fizyczna, by zabezpieczyć teren imprezy czy ustawić niezbędne urządzenia i sprzęty.

Wspólnota jest mocno przejęta duchem patriotycznym. Nasi członkowie biorą aktywny udział, często w nietypowej formie, w obchodach świąt narodowych, takich jak: Święto Niepodległości, Konstytucji 3 Maja, Święto Wojska Polskiego, Dzień Żołnierzy Wyklętych, rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego, II wojny światowej czy Rzezi Wołyńskiej.

Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka: http://ws.swidnik.pl/

wspólnota

wspólnota.