Z inicjatywy Stowarzyszenia Realitas.pl, z którym związany jestem od jego powstania w 2010 roku, co miesiąc spotykamy się, by wspólnie modlić się w intencji nienarodzonych oraz wszystkich broniących ludzkiego życia. Intencją Mszy jest też rodzina oraz ci, którzy o nią walczą. Gromadzimy się w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie koło Lublina.

Realitas.pl założyli absolwenci KUL. W pierwszych latach podejmowaliśmy działania o charakterze patriotycznym. Później do społeczności dołączyły rodziny z Domowego Kościoła.

Pojawiły się inicjatywy na rzecz życia i rodziny. Do szkół trafiła edukacja pro-life, odbyło się kilka edycji konkursu dla uczniów – ostatni na poziomie wojewódzkim – z okazji Narodowego Dnia Życia.

Dla kilkuset młodych ludzi zorganizowaliśmy także bezpłatne pokazy filmu „Nieplanowane”, a wraz z nimi – akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Dzięki temu działaniu przed Bożym Narodzeniem w 2019 roku wsparliśmy ośrodek w Lublinie dla mam w trudnej sytuacji. Przekazaliśmy wielką liczbę pieluch i innych akcesoriów potrzebnych dla dzieci. Każdego dnia możesz nas znaleźć na Facebooku oraz Twitterze, gdzie prowadzimy profile pod hasłem „Lubelskie dla Życia”.

DLA RODZIN

powiat świdnicki, radosław brzózka.

Lubelskie dla Życia